Futbol liglerinin başlangıç tarihleri açıklandı.

16 Mayıs’ta başlayan Bundesliga’nın ardından Avrupa’da birçok ülke, futbol liglerinin yeniden başlayacağı tarihleri duyurdu. İşte ülke ülke açıklanan tarihler…

Tüm liglerde karşılaşmalar seyircisiz oynanacak. Öte yandan Fransa ve Hollanda’da ligler iptal edilirken Belçika’da Club Brugge şampiyon ilan edildi.

Çekya: 23 Mayıs

Danimarka: 28 Mayıs

Polonya: 29 Mayıs

Sırbistan: 30 Mayıs

Avusturya: 2 Haziran

Portekiz: 4 Haziran

Bulgaristan: 5 veya 12 Haziran

Hırvatistan: 6 Haziran

Türkiye: 12 Haziran

İspanya: 12 Haziran

İtalya: 13 Haziran

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı

Sayın Bakan Mehmet Kasapoğlu, Kulüpler Birliği Başkanı Sayın Mehmet Sepil’in de olduğu telekonferans yaptık. Acaba haziran ayında başlanabilir mi? Bütün bunları değerlendirdik ve 7 tane üst, 3 de alt olmak üzere 10 senaryo hazırladık.

Sayın Bakan’ın da görüşü bu. Karar bir istişareyle alındı ama alternatiflerimiz var. Ben diyorum ki; Ligler şimdilik haziranda başlayacak. Benim alternatiflerime göre temmuz ayının ortasında da ben başlayabilirim. 12-13-14 Ağustos’ta da ben bu ligi tamamlayabilirim gibi elimde 10’a yakın senaryom mevcut.

Neye bakacağız? Türkiye’de kovid-19 olayı nasıl gidiyor? Çok şükür çok iyi gidiyor. Bırakın çok iyi gitmesini, bence dünyada bu işi en başaran ülke Türkiye’dir. Sağlık altyapı yatırımlarımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın yönlendirmesi, Bilim Kurulu’nun almış olduğu etkili kararlarla biz bu noktaya geldik. En iyi durumda olan ülkelerin başında çok Türkiye gelmektedir. Her gün daha iyiye doğru gidiyor.

Yorum Gönderin