İBB'nin Ücretsiz HPV Aşısı Uygulaması Başlıyor Başvuru ve Detaylar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), halk sağlığını tehdit eden HPV (İnsan Papilloma Virüsü) virüsüne karşı önleyici bir adım atarak ücretsiz HPV aşısı uygulamasını başlatıyor. Başvuruların yarın başlayacağı bu kampanya, İstanbul'da yaşayan 9-26 yaş aralığındaki bireylere yönelik olacak.

Mayıs 15, 2024 - 14:23
 0  18
İBB'nin Ücretsiz HPV Aşısı Uygulaması Başlıyor Başvuru ve Detaylar

Kampanya Detayları

Başvuru Süreci: Başvurular, 16 Mayıs itibarıyla başlayacak ve İstanbul'da ikamet eden 9-26 yaş aralığındaki bireyler için geçerli olacak.

Kimler Başvurabilir: Başvurular ilk etapta sosyoekonomik yoksunluk yaşayan bireylerden kabul edilecek.

Başvuru Yöntemi: Ücretsiz HPV aşısı için başvurular, İBB'nin resmi web sitesinde bulunan özel bir başvuru formu aracılığıyla yapılacak. (https://forms.ibb.gov.tr/saglik/ibb-hpv-formu/)

Aşı Uygulama Merkezleri: Onaylanan başvuruları yapan bireyler, İBB Sağlık Dairesi Başkanlığı bünyesindeki belirlenen merkezlerde aşılarını yaptırabilecekler. Bu merkezler arasında Şehzadebaşı Tıp Merkezi, Darülaceze Tıp Merkezi ve Esenyurt Bütünleşik Halk Sağlığı Merkezleri bulunmaktadır.

Doz Sayısı: Aşılama, 9-15 yaş aralığındaki bireyler için iki doz, 15 yaş üzeri bireyler için üç doz olarak planlanmıştır. Aşı, yaşa göre belirli aralıklarla uygulanacaktır.

Sonuç ve Başvuru Adresi
İstanbul'da yaşayan 9-26 yaş aralığındaki bireyler ve ebeveynleri, İBB'nin ücretsiz HPV aşısı uygulamasından faydalanmak için yarın itibarıyla başvurularını yapabilirler. Daha fazla bilgi ve başvuru için İBB'nin resmi web sitesindeki özel başvuru formunu ziyaret edebilirsiniz:

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow