Nvidia ChatRTX'e Fotoğraf Arama, Konuşma Tanıma ve Daha Fazlası Eklendi

Güncelleme ayrıca performans ve kararlılık iyileştirmeleri içerir.

Mayıs 2, 2024 - 11:58
 0  20
Nvidia ChatRTX'e Fotoğraf Arama, Konuşma Tanıma ve Daha Fazlası Eklendi

Nvidia, yapay zeka destekli sohbet robotu ChatRTX'e yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme, sohbet robotuna fotoğraf arama, yapay zeka destekli konuşma tanıma ve daha fazla Geniş Dil Modeli (LLM) ile uyumluluk gibi bir dizi yeni özellik ekliyor.

Güncellemenin Öne Çıkan Özellikleri:

  • Fotoğraf Arama: Artık ChatRTX'e fotoğraf yükleyebilir ve sohbet robotunun fotoğrafla ilgili bilgi bulmasına izin verebilirsiniz. Bu özellik, ürün veya sanat eserlerini tanımlamak veya belirli bir görsel tarzı bulmak için kullanılabilir.
  • Konuşma Tanıma: Artık ChatRTX ile sesli komutlar verebilirsiniz. Bu özellik, sohbet robotuyla ellerinizi kullanmadan etkileşimi kolaylaştırır.
  • Genişletilmiş LLM Desteği: ChatRTX artık daha fazla LLM ile uyumludur, bu da sohbet robotunun daha geniş bir bilgi yelpazesine erişmesine ve daha kapsamlı yanıtlar üretmesine olanak tanır.

Diğer Değişiklikler:

  • Güncelleme ayrıca performans ve kararlılık iyileştirmeleri içerir.

Genel Değerlendirme:

Nvidia ChatRTX'e eklenen yeni özellikler, sohbet robotunu daha güçlü ve kullanışlı hale getirir. Fotoğraf arama ve konuşma tanıma gibi özellikler, sohbet robotuyla etkileşimi daha doğal ve sezgisel hale getirir. Genişletilmiş LLM desteği ise ChatRTX'in daha bilgili ve yardımcı olmasını sağlar.

ChatRTX'i Kullanmaya Başlamak:

ChatRTX, Nvidia'nın web sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir. Sohbet robotunu kullanmak için 8 GB veya daha fazla VRAM'e sahip bir RTX 30 veya 40 serisi GPU'ya ihtiyacınız olacak.

ChatRTX Hakkında:

ChatRTX, Nvidia tarafından geliştirilen bir yapay zeka destekli sohbet robotudur. Sohbet robotu, yerel dosyalara ve YouTube videolarına erişebilir ve bunları işleyebilir ve sorularınızı yanıtlamak ve bilgi bulmak için bunları kullanabilir. ChatRTX ayrıca şiir, kod, senaryo, müzik parçası, e-posta, mektup vb. gibi farklı yaratıcı metin formatları oluşturmak için de kullanılabilir.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow