Şubat Dönemi SGK Prim Borcu Ödeme Tarihi Uzatıldı 26 Nisan'a Kadar Ödeyebilirsiniz!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan açıklamaya göre, 2024 yılı şubat dönemi SGK prim borçları, KDV iadeleri ile birlikte 26 Nisan 2024 tarihine kadar ödenebilecek

Nisan 19, 2024 - 14:26
 0  88
Şubat Dönemi SGK Prim Borcu Ödeme Tarihi Uzatıldı 26 Nisan'a Kadar Ödeyebilirsiniz!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan açıklamaya göre, 2024 yılı şubat dönemi SGK prim borçları, KDV iadeleri ile birlikte 26 Nisan 2024 tarihine kadar ödenebilecek. Bu uzatma, işverenlere ve sigortalılara prim borçlarını ödemelerinde kolaylık sağlamayı amaçlamaktadır.

Kimler Faydalanabilir?

2024 yılı şubat dönemi için SGK prim borcu bulunan tüm işverenler ve sigortalılar bu uzatmadan faydalanabilir.
KDV iadelerini henüz almamış olan işverenler de prim borçlarını KDV iadeleri ile birlikte ödeyerek bu uzatmadan faydalanabilirler.

Ödeme Nasıl Yapılır?

SGK prim borçları, SGK'nın online işlem platformu üzerinden, bankalar aracılığıyla veya SGK tahsilat dairelerine giderek ödenebilmektedir.
KDV iadeleri ise Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) online işlem platformu üzerinden alınmaktadır.
Prim borçlarını KDV iadeleri ile birlikte ödemek isteyen işverenler, KDV iadelerini aldıktan sonra SGK'nın online işlem platformu üzerinden veya bankalar aracılığıyla ödeme işlemini gerçekleştirebilirler.

Uzatmanın Avantajları

Bu uzatma, işverenlere ve sigortalılara prim borçlarını ödemelerinde daha fazla zaman tanıyarak, nakit akışlarını yönetmelerine yardımcı olacaktır.
Bu sayede, işverenlerin ve sigortalıların gecikme zammı ödemesi riski azalacaktır.
Bu uzatma, işverenlere ve sigortalılara mali yüklerini hafifletmeye katkıda bulunacaktır.

SGK tarafından yapılan bu uzatma, işverenlere ve sigortalılara önemli bir kolaylık sağlamaktadır. Şubat dönemi SGK prim borcu bulunan tüm işverenler ve sigortalılar, 26 Nisan 2024 tarihine kadar borçlarını ödeyerek bu uzatmadan faydalanabilirler.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow