Sinemada Gündemde Olan Filmler

Robot Dreams, arkadaşlığın önemi ve kırılganlığını vurgulayan, aynı zamanda New York’a bir aşk mektubu olan bir animasyon filmidir

Nisan 16, 2024 - 14:51
 0  72
Sinemada Gündemde Olan Filmler

Robot Dreams
Tür: Animasyon, Müzik, Drama
Yönetmen: Pablo Berger
Süre: 102 dakika
Vizyon Tarihi: 19.04.2024

Robot Dreams, arkadaşlığın önemi ve kırılganlığını vurgulayan, aynı zamanda New York’a bir aşk mektubu olan bir animasyon filmidir. Dog, Manhattan’da yaşamaktadır ve yalnızlıktan bıkmıştır. Bir gün kendine bir robot arkadaş yapmaya karar verir. 80’ler New York’unda, dönem müziklerinin ritimleri eşliğinde Dog ve Robot şehrin keyfini çıkarır. Ancak bir yaz gecesi Dog, Robot’u sahilde terk etmek zorunda kalır. Bir daha karşılaşabilecekler midir?

Cin Ali’nin Peşinde - Özel Gösterim
Tür: Belgesel
Süre: 90 dakika
Vizyon Tarihi: 26.04.2024

Kült’te, çocukluk anılarınızın sevgili karakteri Cin Ali’nin hikayesine ışık tutan bir belgesel gösterimi sizleri bekliyor. Cin Ali’nin yaratıcıları Rasim ve Remziye Kaygusuz’un hayatı, karakterin Türkiye geneline yayılışı ve etkisi detaylı bir şekilde ele alınıyor. Ankara’daki Vakıf binasının yenilenmesi, Cin Ali Müzesi ve Kütüphanesinin kuruluşu, aile üyeleri ve Cin Ali’nin dostlarının katkılarıyla zenginleşen bu belgesel, karakterin kuşaklar boyu neden sevildiğini ve unutulmadığını ortaya koyuyor.

Bobin Kafa Matrix Etkinliği (Gösterim + İnceleme)
Tür: Bilim Kurgu
Vizyon Tarihi: 21.04.2024

Bilim kurgu sinemasında bir devrim yaratan, aksiyon türünün çehresini değiştiren ve içerdiği derin felsefi temalarla izleyicisine eşsiz bir deneyim yaşatan Matrix, tekrar beyaz perdede izlenebilir. Ardından ezbere bildiğinizi sandığınız bu filmin gizli kalmış yönlerini Bobinkafa’nın çözümlemesiyle keşfedin.

National Theatre Live: Fleabag + QuizNight
Vizyon Tarihi: 17.04.2024

Phoebe Waller-Bridge’in Londra’da yaşam mücadelesi veren genç bir kadının hikayesini anlattığı bu tek kişilik gösteri, derinlemesine bir karakter analizi ve mizahi bir bakış açısı sunuyor. Waller-Bridge, sahnede hem yazar hem oyuncu olarak olağanüstü bir performans sergiliyor, izleyiciyi karakterin karmaşık dünyasına çekiyor.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow